Αθλητικός Όμιλος Παραδείσου Αμαρουσίου
  Κεντρική Σελίδα .::. Ο Όμιλος .::. Μέλη .::. Τα Νέα Μας .::. Επικοινωνία .::. Χορηγοί
Ομαδικά Αθλήματα
Ποδόσφαιρο
Χάντμπολ
Ατομικά Αθλήματα
Aikido
'Aρση Βαρών
Ξιφασκία
Παγκράτιο
Πάλη
Πινκγ-Πονγκ
Ποδηλασία
Σκάκι
Σκοποβολή
Τέννις
Τζούντο
Τοξοβολία
 

Τα Νέα Μας

ΑΠΟΝΟΜΕΣ 2006
Ημερομηνία δημοσίευσης : 15/1/2006 10:15:00 πμ - Συγγραφέας / Πηγή : Διαχειριστής

Το Δ.Σ. του Α.Ο. Παραδείσου Αμαρουσίου τιμά τα πιο κάτω πρόσωπα που κατά καιρούς βοήθησαν και βοηθούν τον Σύλλογό μας:

  1. Τον ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΠΡΑΛΟ:  Αργηγό και βοηθό της παλιάς Ομάδας μας Βόλλευ που έφθασε στην Α' Εθνική κατηγορία.
  2. Τον ΚΩΣΤΑ ΤΣΑΚΙΡΗ:   Επί τρία έτη από το 2001 έως το 2004  αρχηγό και χορηγό του Ποδοσφαιρικού μας τμήματος.
  3. Τη Νέα Επιτροπή του ποδοσφαιρικού μας τμήματος αποτελούμενη: από τον κο ΚΩΣΤΑ ΜΟΣΧΟΝΑ Πρόεδρο
    Και μέλη: Την κα ΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, την κα ΠΟΤΕΤΣΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, τον κο ΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟ και τον κο ΤΣΕΚΟ ΝΙΚΟΛΑΟ
    Την πλακέτα παρακαλείται να παραλάβει η Διευθύνων Σύμβουλος κα ΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ.
    (Για την απονομή παρακαλείται ο κος Ντελέρνο)
  4. Το αθλητικό Κέντρο του ΔΗΜΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ: Για το πάντα ένθερμο ενδιαφέρον του για τον Σύλλογό μας.
    Την πλακέτα παρακαλείται να παραλάβει η Πρόεδρος του Αθλητικού Κέντρου κα ΕΛΕΝΗ ΛΕΚΚΑ.
  5. Τον κο ΘΩΜΑ ΜΕΝΤΕΣΙΔΗ: Μέλος του Συλλόγου μας, Γενικό Διευθυντή της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, Μέλος της Ολυμπιακής Επιτροπής και τέως Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας.
  6. Τον κο ΘΕΟΔΩΡΟ ΣΥΝΟΔΙΝΟ: Μέλος του Συλλόγου μας και Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Φιλάθλων Πάλης.
  7. Τον κο ΓΕΩΡΓΙΟ ΠΟΥΡΝΑΡΑ: Μέλος του Συλλόγου μας Πρόεδρο Πρωτοδικών και παλαιό παλαιστή μας.
  8. Τον κο ΓΙΑΝΝΗ ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗ: Πασίγνωστο Δημοσιογράφο και γνώστη των αθλητικών θεμάτων.
  9. Τον κο ΒΑΣΙΛΗ ΛΩΛΑ: Διευθυντή της 3 Ε COCA-COLA για το ένθερμο ενδιαφέρον του προς τον Σύλλογο μας.

Επίσης η Γενική Συνέλευση της 26ης Ιουνίου 2005 ομόφωνα αποφάσισε να τιμήσει με την πλακέτα του Σπύρου Λούη τα κάτωθι Μέλη του Διοικήσεως του Συλλόγου μας για την πολύχρονη προσφορά τους στο Σύλλογό μας:

  1. Τον κο ΒΑΣΙΛΗ ΣΤΑΜΟΥΛΗ
  2. Τον κο ΚΩΝ/ΝΟ ΤΣΟΓΚΑ
  3. Τον κο ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΡΑΧΩΒΙΤΣΑ
  4. Τον κο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΧΥΤΗΡΗ
  5. Τον κο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΜΠΟΤΤΑ

Επίσης το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου μας αποφάσισε να τιμήσει με το μετάλλιο τιμής τους κάτωθι παλαιούς αθλητές μας για την πολύτιμη προσφορά τους στο Σύλλογο  μας:

  1. Τον Αρχιτέκτονα  ΣΤΕΛΙΟ ΑΓΙΟΣΤΡΑΤΙΤΗ
  2. Τον Γιατρό ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ ΑΓΙΟΣΤΡΑΤΙΤΗ
  3. Τον Αρχιπλοίαρχο και Ναυπηγό ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΣΟΝΑΚΗ
  4. Τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΙΑ
  5. Τον ΘΑΝΑΣΗ ΓΙΟΒΑΝΟΓΛΟΥ
  6. Τον Αρχιτέκτονα ΕΥΑΓΓΕΛΟ ΚΑΡΚΑΝΗ που πρόωρα χάσαμε και παρακαλούμε την χήρα του κα ΚΑΡΚΑΝΗ να το παραλάβει .
  7. Τον ΣΑΚΗ ΣΤΑΜΑΤΗ παλιό πρωταθλητή Πάλης.

Την απονομή να κάνει ο κος Μακαρώνας Ι.

Επίσης στους παλαιούς ποδοσφαιριστές μας:

  1. Τον κο ΓΕΩΡΓΙΟ ΛΟΥΜΟ
  2. Τον κο ΣΤΕΡΓΙΟ ΣΤΕΡΓΙΟΥ
  3. Τον κο ΓΕΩΡΓΙΟ ΣΩΜΗ
  4. Τον κο ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΣΩΜΗ
  5. Τον κο ΜΙΧΑΛΗ ΤΣΙΣΚΑΚΗ
  6. Τον κο ΓΕΩΡΓΙΟ ΚΟΥΔΟΥΝΑ

Στους Βολεϊμπολίστες :

  1. Τον κο ΝΙΚΟ ΜΑΡΚΟΥ
  2. Τον κο ΛΕΥΤΕΡΗ ΖΑΡΟΓΚΙΚΑ

 

ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟ 2005

Το Δ.Σ. του Α.Ο. Παραδείσου Αμαρουσίου ομόφωνα αποφάσισε όπως κατά την ετήσια  εορτή του Συλλόγου μας στην κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Πίττας να τιμηθούν οι κάτωθι αθλητές και αθλήτριες του Συλλόγου μας:

Και αρχίζουμε από το Ποδοσφαιρικό μας Τμήμα:

1) Απονέμεται Κύπελλο στην Πρωταθλήτρια Παιδική μας Ποδοσφαιρική Ομάδα Αθηνών. Και μετάλλια στους 22 παίδες ποδοσφαιριστές μας που είναι δημιούργημα και η αγάπη του Συλλόγου μας.
(Για την απονομή παρακαλείται ..............................................)

2) Απονέμεται πλακέτα στον ποδοσφαιριστή ΕΥΑΓΓΕΛΟ ΔΟΥΔΟΥΜΗ για την πενταετή άψογον προσφοράν ως αρχηγού της ποδοσφαιρικής ομάδας.
(Για την απονομή παρακαλείται ..............................................)

3) Απονέμεται πλακέτα στον ποδοσφαιριστή μας ΑΝΔΡΕΑ ΞΕΥΓΕΝΗ για την εισαγωγή του στην Γυμναστική Ακαδημία.
(Για την απονομή παρακαλείται ..............................................)

4) Επίσης απονέμεται πλακέτα στον νεαρό ποδοσφαιριστή μας ΓΕΩΡΓΙΟ ΝΤΕΛΕΡΝΟ για την συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα Νέων Ποδοσφαίρου Ελλάδος.
(Για την απονομή παρακαλείται ο πατέρας του  κος Μιχαήλ Ντελέρνο)

5) Επίσης απονέμεται πλακέτα στον νεαρό ποδοσφαιριστή μας ΣΩΚΡΑΤΗ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟ, για την συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα Νέων Ποδοσφαίρου Ελλάδος.
(Για την απονομή παρακαλείται ο κος Ντελέρνο)

6) Επίσης πλακέτα απονέμεται στον φίλαθλο ΣΤΑΜΑΤΗ ΤΟΥΜΠΑΝΗ, για τις πολύτιμες υπηρεσίες του στο Ποδοσφαιρικό μας Τμήμα.
(Για την απονομή παρακαλείται ο επίτιμος Πρόεδρος κος Ιωάννης Παπαφακλής).


ΤΜΗΜΑ ΑΡΣΗΣ ΒΑΡΩΝ

7) Απονέμεται Κύπελλο στην ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΡΟΔΙΤΗ:

2η στους Πανευρωπαϊκούς αγώνες 2005 στην Ισπανία

(Για την απονομή παρακαλείται ...............................................)

8) Απονέμεται Κύπελλο εις την ΕΥΤΥΧΙΑ ΑΝΑΝΙΑΔΟΥ:

1η Πανελληνιονίκης Νεανίδων
3η Πανελληνιονίκης Γυναικών του 2005

(Για την απονομή παρακαλείται ...............................................)

9) Απονέμεται Κύπελλο εις τον Παμπαίδα αρσιβαρίστα ΚΩΝ/ΝΟ ΣΑΡΚΙΡΗ:

1o Πανελληνιονίκη Παμπαίδων γεννηθέντα το 1995

10) Απονέμεται Κύπελλο εις τον Παμπαίδα αρσιβαρίστα ΧΡΗΣΤΟ ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗ:

1o Πανελλιονίκη παμπαίδα γεννηθέντα το 1993

(Για την απονομή παρακαλείται ..............................................)


ΤΜΗΜΑ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ

11) Απονέμεται Κύπελλο εις την σκοπεύτρια  μας ΑΛΕΞΙΑ ΣΜΥΡΛΗ:

1η Πανελληνιονίκης Αεροβόλου Τυφεκίου Γυναικών 2005.

(Για την απονομή παρακαλείται .............................................)

12) Απονέμεται Κύπελλο εις  τον σκοπευτή  ΜΑΡΚΟ ΓΚΜΑΧ:

3o Πανελληνιονίκη στο Ελεύθερο Πιστόλι Ανδρών.

(Για την απονομή παρακαλείται ............................................)


ΤΜΗΜΑ ΣΚΑΚΙ

13) Απονέμεται Κύπελλο στον σκακιστή ΚΩΣΤΑ ΣΚΑΠΕΡΔΑ:

1o Νικητή στην Πανεπιστημιάδα 2005 στα Χανιά, που συμμετείχαν όλα τα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Ελλάδος..

(Για την απονομή παρακαλείται..............................................)


ΤΜΗΜΑ ΤΖΟΥΝΤΟ

14) Απονέμεται Κύπελλο εις τον ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΙΓΑΝΟ:

3η Πανελληνιονίκη Παίδων Β΄ του 2005.

(Για την απονομή παρακαλείται .............................................)


ΤΜΗΜΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ

15) Απονέμεται Κύπελλο στην ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΠΙΘΟΥΡΑΚΗ:

1η Πανελληνιονίκη του 2005
2η στο Κύπελλο Ελλάδος
2η Νίκη στοGRAND PRIX της Κύπρου
Κάτοχος Πανελληνίου ρεκόρ στα 60μ. και 70μ.

(Για την απονομή παρακαλείται ...............................................)


TMHMA XANTΜΠΩΛ

16) Ο κος ΑΥΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ τιμάται για το ήθος του και την επί δεκαετία αγωνιστική του προσφορά.

(Για την απονομή παρακαλείται ..............................................)


ΤΜΗΜΑ ΠΙΝΓΚ-ΠΟΝΓΚ - (Ειδική περίπτωση του Χρόνου και από το Ίδρυμα  παιδιά).

17) Απονέμεται Κύπελλο στους:

  • ΣΠΥΡΟ ΠΕΠΠΑ
  • ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ ΔΑΦΝΟ
  • ΕΥΣΤΡΑΤΙΟ ΔΡΟΥΓΚΙΔΗ
  • ΓΕΩΡΓΙΟ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ
  •  και ΟΔΥΣΣΕΑ ΜΑΥΡΑΚΗ

Αήττητους Πρωταθλητές του Πίνγκ-Πόνγκ το 2005.

(Για την απονομή παρακαλείται ο Πρόεδρος κος Α. Παναγιωτόπουλος)